Alergię można kontrolować, czyli leczyć objawowo. Istnieje jednak również sposób leczenia alergii zwany odczulaniem. W 75% prowadzi do zmniejszenia objawów, a w 50% do całkowitego ich ustąpienia. Ta swoista immunoterapia jest bezpieczna i efektywna. A polega na systematycznym podawaniu stopniowo wzrastających dawek alergenów, zestawionych pod kątem konkretnego pacjenta.

Wiedzę na temat tego jak skomponować zestaw odczulający uzyskujemy wykonując testy śródskórne lub serologiczne. Pierwsze z nich dają nam odpowiedź już w dniu, w którym je wykonujemy. Pacjent (najczęściej, choć nie zawsze) zpremedykowany otrzymuje drogą śródskórną niskie dawki alergenów. A rozmiar i charakter zmian na skórze, które powstają w miejscu ich podania mówią nam na co pacjent jest uczulony. Z kolei testy serologiczne wymagają jedynie pobrania krwi. Wyniki tych badań otrzymujemy do kilkunastu dni. Te są też droższe. Testy serologiczne wykonujemy u psów i kotów. Śródskórne jedynie u psów.
Zapraszamy do odwiedzenia strony firmy Artuvet, która dostarcza nam niezbędne narzędzia do wykonywania badań. Lidera na europejskim rynku w dziedzinie alergologii weterynaryjnej.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się czy Twój pies kwalifikuje się do badań.

Umów się na wizytę

ze swoim pupilem.

Weterynarz Kraków
 • Nasz adres

  Bunscha 14/U3
  30-392 Kraków

 • Telefon

  608383672 (telefon stacjonarny)

 • Godziny pracy

  Poniedziałek – Piątek 9:00 – 20:00
  Sobota 9:00 – 15:00