TTA – OPERACJA ZERWANEGO WIĘZADŁA KRZYŻOWEGO

Znajdujące się wewnątrz stawu kolanowego więzadło krzyżowe to jeden z najważniejszych elementów stabilizujących układ ruchu. Zerwanie tego więzadła jest bardzo częstą przypadłością u psów – zwłaszcza aktywnych, które każdą wolną chwilę lubią spędzać na zabawie i szaleństwach.

Podstawą leczenia zawsze powinna być interwencja chirurgiczna – leczenie zachowawcze takie jak fizjoterapia, leki przeciwbólowe lub przeciwzapalne, w tym wypadku nie są wystarczające. W dzisiejszych czasach mamy kilka różnych możliwości ale najszybsze i najlepsze efekty uzyskujemy po stabilizacji dynamicznej (TTA, TPLO, TTA Rapid). Metoda operacji stawów psów i kotów TTA to jedna z najnowszych i najskuteczniejszych technik leczenia uszkodzeń więzadeł krzyżowych przednich. Ogromną zaletą tych metod jest też możliwość powrotu psa do całkowitej sprawności, co przy starszych rozwiązaniach nie zawsze było możliwe u psów sportowych, hiperaktywnych, czy dużych ciężkich ras.

Czas rekonwalescencji po zabiegu jest zredukowany do minimum, także dzięki intensywnej rehabilitacji, w tym ćwiczeń, masaży i magnetoterapii.

W naszej przychodni zabiegi TTA wykonujelek. wet. Jan Dąbrowski.